درباره نشریه

فصلنامه رأی در حوزه تخصصی نقد و بررسی آرای مراجع قضایی و شبه قضایی(دیوان عدالت اداری، دیوان عالی کشور، محاکم عادی یا تجدیدنظر حقوقی و کیفری، کمیسیون های شهرداری، مراجع حل اختلاف کار و ...) پذیرای مقالات قضات، وکلا، اساتید دانشگاه و حوزه، دانشجویان و سایر پژوهشگران می‌باشد.

اولین دوره این نشریه از زمستان 1391 با عنوان فصلنامه رأی منتشر شده است و در هر دوره فعالیت خود به جز دوره اول، چهار شماره به انتشار رسانیده و میانگین تعداد مقالات هر شماره 10 ـ 12 بوده است. مقالات با فرمت‌های گوناگون در حوزه‌های موضوعی خصوصی، کیفری، عمومی و اداری، ثبت، خانواده، بورس، چک و ... به چاپ رسیده است.

فرمت‌های مقالات با نام‌های نقد موضوع‌محور، نقد رأی‌محور، یادداشت رأی و ترجمه است که هر قالب دارای مقالات با تنوع موضوعی ذکرشده می‌باشد. فرمت‌های گفته شده درجهت سامان‌دهی و نظم  مقالات تعیین گردیده که شامل رعایت مولفه‌های شکلی و محتوایی است تا مقاله را جهت مطالعه، از حدنصاب علمی مناسبی بهره‌مند نماید.

علاوه بر محتوا برای بهبود کیفیت دسترسی پژوهشگران و علاقه‌مندان سامانه الکترونیک مجله راه‌اندازی شده است که در حال حاضر مشاهده تمام اطلاعات نشریه، فرآیند پذیرش مقالات، اطلاع‌رسانی‌ها، دریافت و پذیرش و همچنین انتشار مقالات از طریق سامانه مجله رأی با آدرس www.raayjournal.ir  صورت می‌پذیرد.